Wyszukaj produkt
Endocream
krem do chemicznego opracowania kanałów korzeniowych
1 strzyk. 5,5 g
Miejscowo
WMo
100%
42,50
Przechowywać w temperaturze 28°C, w opakowaniu dokładnie zamkniętym. Chronić od światła.
Po każdorazowym użyciu wyrobu należy cofnąć nieznacznie tłoczek strzykawki, aby usunąć krem z końcówki. Zamknąć strzykawkę osłonką. Należy pamiętać, że określona objętość kremu może wiązać tylko ograniczoną liczbę jonów wapnia, dlatego krem należy często zmieniać w kanałach, aby podtrzymać jego chelatujące działanie. Należy zwrócić uwagę na dokładne umocowanie wymiennej końcówki. Podczas dozowania wyrobu nie używać zbyt silnego nacisku na tłok strzykawki, gdyż może to spowodować niekontrolowane oddzielenie się wymiennej końcówki od strzykawki.
Krem zaleca się do stosowania praktycznie podczas opracowywania każdego kanału korzeniowego. Szczególnie zalecany jest podczas: kateteryzacji wąskiego kanału, tj. podczas pierwszego wprowadzenia narzędzia na pełną długość roboczą, odszukiwania i opracowywania ujść zobliterowanych kanałów korzeniowych, ręcznego opracowywania zobliterowanych kanałów korzeniowych, ręcznego opracowywania wąskich i zakrzywionych kanałów, maszynowej preparacji kanałów, szczególnie wąskich i zakrzywionych. Preparat stosowany naprzemiennie z roztworem podchlorynu sodu zapewnia usunięcie z kanału ewentualnych pozostałości miazgi i opiłków zębinowych, a także dokładniejsze usunięcie warstwy mazistej powstającej przy mechanicznym opracowywaniu kanału.
1 g kremu zawiera 150 mg wersenianu disodowego i 100 mg nadtlenku mocznika oraz glikol polioksyetylenowy 400, glikol polioksyetylenowy 4000, glikol propylenowy.
Wyrób zawiera wersenian disodowy, który reaguje z mineralnymi składnikami tkanek twardych zęba (działanie chelatujące), czyniąc je podatnymi na mechaniczne opracowanie. Optymalny czas oddziaływania preparatu na ścianę kanału wynosi 1-5 min. Drugim, bardzo ważnym składnikiem preparatu jest nadtlenek mocznika. Podczas pracy z wyrobem uwalniany jest aktywny tlen, który znacząco poprawia właściwości oczyszczające wyrobu. Zjawisko to szczególnie nasila się podczas płukania opracowywanego kanału podchlorynem sodu. Z powodu dużej ilości wydzielanego tlenu dochodzi wtedy do pienienia i usuwania resztek tkanek z kanału. Dodatkowo, dzięki swojej konsystencji i zawartości glikoli ma właściwości lubrikujące, co ułatwia wślizgnięcie się narzędzia do światła kanału korzeniowego i opracowanie kanału, a także znacząco zmniejsza ryzyko złamania narzędzia w kanale.
1. Zdjąć osłonkę ze strzykawki i osadzić na jej miejsce wymienną jednorazową końcówkę (tępo zakończoną jednorazową igłę). 2. Za pomocą wymiennej końcówki wprowadzić niewielką ilość kremu do kanału lub bezpośrednio na narzędzia kanałowe, po czym mechanicznie opracowywać kanał. Nie wprowadzać materiału poza otwór wierzchołkowy korzenia zęba. 3. Po poszerzeniu go o jedną wielkość należy narzędzie zmienić na większe, a kanał obficie przepłukać podchlorynem sodu używając w tym celu co najmniej 2 ml. Niestosowanie podchlorynu sodu zmniejsza skuteczność działania preparatu. 4. Przed zastosowaniem narzędzia kolejnej wielkości należy powtórnie zastosować krem. 5. Po poszerzeniu przyszczytowego odcinka zakrzywionego kanału do rozmiaru 30 zaprzestać stosowania. 6. Po zakończeniu opracowywania kanału należy go przepłukać dużą ilością podchlorynu sodowego (minim. 10 ml). Należy zwrócić uwagę na dokładne wypłukanie preparatu po zabiegu. Pozostawienie resztek materiału w kanale może uniemożliwić szczelne wypełnienie kanału, a także doprowadzić do nadmiernego „zmiękczenia” zębiny. Krem należy płukać podchlorynem sodu do ustania pienienia i wydzielania pęcherzyków gazu. Nadmierne „zmiękczenie” zębiny, zwłaszcza w okolicy otworu anatomicznego zakrzywionych kanałów, może doprowadzić do perforacji korzenia, szczególnie wtedy, kiedy okolica ta opracowywana jest narzędziami kanałowymi powyżej nr 30, które nie są tak giętkie jak narzędzia cienkie i przy zmiękczonej zębinie mogą spowodować perforacje. Podczas pracy z wyrobem wskazane jest stosowanie koferdamu. Wyrób posiada właściwości utleniające. Kontakt z materiałami zapalnymi może spowodować pożar. Chronić oczy i tkanki miękkie przed kontaktem z preparatem. Stosować ochrony oczu i twarzy. Nie stosować wyrobu w przypadku nadwrażliwości na jego składniki.
Chema - Elektromet Spółdzielnia Pracy
ul. Przemysłowa 9 Rzeszów
Tel: 17 854-93-69
Email: chema@chema.rzeszow.pl
WWW: http://www.chema.rzeszow.pl
|
|
|