Wyszukaj produkt
Preparat jest wskazany jako środek pomocniczy w leczeniu chorób infekcyjnych skóry.
Dorośli i dzieci od 12 lat: miejsca swędzące i wykwity na wargach smarować cienko i równomiernie początkowo 4-5x/dobę, gdy nastąpi poprawa 2-3x/dobę.
Produkt przeznaczony wyłącznie do stosowania zewnętrznego. Miejsca swędzące i wykwity na wargach smarować cienko i równomiernie.
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować na otwarte rany, błony śluzowe i skórę uszkodzoną. Nie wolno stosować u noworodków i dzieci do 12 r.ż. Nie stosować w przypadku rozległych zmian złuszczających (np. w łuszczycy).
W przypadku wystąpienia nadwrażliwości na którykolwiek ze składników (utrzymujące się zaczerwienienie skóry) należy przerwać stosowanie produktu. Ponieważ kwas salicylowy bardzo łatwo wchłania się przez skórę nie powinien być stosowany na dużych obszarach skóry przez długi czas, szczególnie u dzieci. Tymolol podany doustnie wchłania sie z jelit i pobudza ruchy robaczkowe. Wydala się przez nerki. Może działać drażniąco na nerki i powodować białkomocz. W ostrych zatruciach występują objawy ze strony przewodu pokarmowego. Nie powoduje upośledzenia sprawności psychoruchowej.
Nie stosować z innymi preparatami zawierającymi składniki złuszczające np. rezorycynę, siarkę ponieważ może wystąpić podrażnienie skóry. Preparatów zawierających kwas salicylowy nie powinno się stosować z preparatami przeciwtrądzikowymi lub zawierającymi czynniki pilingujące ze względu na możliwość podrażnienia skóry.
Badania na zwierzętach dotyczące wpływu na przebieg ciąży, rozwój zarodka, płodu, przebieg porodu oraz rozwój pourodzeniowy są niewystarczające. Potencjalne zagrożenie dla człowieka nie jest znane. Produktu nie wolno stosować w okresie ciąży i karmienia, jeśli to nie jest bezwzględnie konieczne.
Podrażnienie skóry.
Opisano 1 przypadek intoksykacji kwasem salicylowym u pacjenta z dużymi zmianami łuszczycowymi. Kwas salicylowy łatwo wchłania się przez skórę i przedawkowany wywołuje objawy zatrucia salicylanami objawiające się zawrotami głowy, szumem w uszach, bólami głowy, zaburzeniami świadomości. Po dużych dawkach mogą wystąpić ciężkie zatrucia z objawami podrażnienia ośrodka oddechowego, gorączką, osłabieniem, kwasicą ketonową. Może również dojść do uszkodzenia centralnego układu nerwowego, układu oddechowego i krążenia. szczególnie narażone na jego działanie są dzieci.
Zawarty w preparacie mentol posiada właściwości bakteriobójcze, znieczulające i przeciwświądowe. Tymol i kwas salicylowy wzmagają je i zapobiegają namnażaniu bakterii i potęgują antyseptyczne działanie leku.
1 ml płynu zawiera 21 mg kwasu salicylowego, 21 mg mentolu i 2 mg tymolu.
Elanda Sp. J.
ul. Sportowa 9 Rozprza
Tel: 44 615-82-53
Email: elanda@elanda.pl
WWW: http://www.elanda.pl
Sonol - : R/0584
|
|
|